Najnowsze wiadomości

30 maja 2024 7:51

100% INDICA NASIONA MARIHUANYCannabis Indica a więc popularne konopie indyjskie pochodzą z Azji południowej, gdzie mamy ciepły klimat i co za tym idzie były najlepsze warunki do tego, by uprawiać taką roślinę. Przede wszystkim ta roślina pochodzi z gór Hindukusz w Indiach. Można je spotkać także w Pakistanie i Afganistanie. Potocznie roślina ta w związku z tym skąd pochodzi nazywana jest także indyjką.

Seedbank, który będzie dobrze wyposażony może zaproponować klientom wiele ciekawych propozycji i znajdzie się tam bez większych problemów najlepszą jakość ziaren konopi. Najczęściej obecnie konopie dzieli się na indyjskie Indica konopie siewne Sativa oraz dzikie konopie a mianowicie Ruderalis. Breederzy są w stanie obecnie skutecznie krzyżować te różne gatunki i dzięki temu tworzone są tak zwane hybrydy. Można także spotkać konopie, które mają charakter 100% konopi indyjskiej. Ziarna czystego gatunku Indica znajdziecie również w wielu bankach, w których sprzedawane są nasiony.

Warto pamiętać, że w sklepach, które oferują takie nasiona dostępne są propozycje kolekcjonerskie przeznaczone dla pasjonatów konopi. Nasze prawo zakazuje bowiem uprawiania marihuany, jednak dopuszcza możliwość kupowania nasion, aby prowadzić ich kolekcje. W sklepach, które je oferują, tak zwanych bankach będzie można znaleźć nasiona, których zakup będzie całkowicie legalny. Wszystkie informacje jakie znajdziemy w takich właśnie bankach nasion będą miały charakter edukacyjny i w taki sposób należy je traktować i w taki sposób z tych informacji również korzystać.

Sklep z nasionami

Jak odróżnić Cannabis Indica?

Konopie indyjskie są przede wszystkim niższe niż konopie siewne, charakteryzują się tym, że liście są szersze a jako całość będą one bardziej rozłożyste. Krótki okres kwitnienia sprawia, że po indyjkę sięgają bardzo chętnie growerzy z całego świata. Konopia indyjska jest także taką rośliną, która jest jedną z najlepiej zbadanych roślin na świecie przez naukowców. Okazuje się bowiem, że konopia ma pozytywne działanie, może wyleczyć wiele różnych dolegliwości i chorób.. Nie bez powodu jest tak, że już od 2017 roku polscy lekarze mają okazję do tego, by wypisywać w legalny sposób marihuanę dla swoich pacjentów.

Trzeba bowiem zaznaczyć, że odmiana 100% Indica wykazuje wyjątkowe działanie lecznicze. Wszystko wynika z tego, że mamy tam kilkadziesiąt różnych cennych substancji, a wśród nich CBD. Konopie indyjskie zawierają także inny związek a mianowicie THC, który odpowiada za psychoaktywne działanie marihuany. Efekty są zależne od stężenia substancji jakie będzie miała konkretna odmiana konopi.