Najnowsze wiadomości

30 maja 2024 9:24

CECF konferencja konopna dla pacjentów 9-10 październikaW dniach 9-10 października odbędzie organizowana przez CECF konferencja konopna kierowana w głównej mierze do pacjentów korzystających z medycznej marihuany, a także m.in lekarzy czy farmaceutów chcących pogłębić swoją wiedzę na temat medycznych zastosowań konopi. Poprzednie konferencje Central European Cannabis Forum stały na wysokim poziomie merytorycznym, co gwarantowali znakomici prelegenci. Jesteśmy przekonani, że i tym razem poziom wydarzenia będzie wysoki. Wszystkich zachęcamy do udziału, a dla naszych czytelników mamy 40% obniżki na wydarzenie, które nawet bez obniżki są w bardzo przystępnej cenie, aby każdy zainteresowany mógł sobie pozwolić na uczestnictwo. Wydarzenie odbędzie się online.

CECF konferencja konopna dla pacjentów

Jest to już kolejna konferencja organizowana pod szyldem Central European Cannabis Forum. Tym razem wydarzenie dedykowane jest pacjentom korzystającym lub chcących korzystać z medycznych właściwości konopi.

Dzień 1.

Pierwszego dnia konferencji poruszone zostaną interdyscyplinarne problemy poszczególnych ogniw łańcucha dostaw. Dzień rozpocznie się od wprowadzenia w tematykę konopną oraz wpływu kannabinoidów na organizm człowieka za pośrednictwem układu endokannabinoidowego. Omówione zostaną zarówno formy medycznych produktów konopnych, jak i metody ich wytwarzania, sposoby spożywania oraz dawkowanie. Eksperci przyjrzą się tematyce stosowania Cannabis przez najmłodszych i najstarszych członków społeczeństwa, a także ocenią wpływ substancji psychoaktywnych na motorykę kierowców.

Zestaw praktycznych porad dla pacjentów stanowić będzie podstawę do stworzenia uniwersalnej ulotki, którą posługiwać się będą lekarze oraz farmaceuci rekomendujący terapię konopną swoim pacjentom. Eksperci przeanalizują obecny status prawny, środowisko rejestracyjne, a także wszelkie wyzwania społeczne, które pojawiają się w kontekście dyskusji na temat medycznej marihuany w Polsce, uwzględniając przy ty rzeczywistość pacjentów w kontekście uzyskania recepty oraz dostępu do surowca, a także dysfunkcji w obecnym systemie prawnym oraz nadchodzących perspektyw zmian na szczeblu politycznym i społecznym.

Dzień 2.

Drugi dzień konferencji poświęcony zostanie dialogowi pomiędzy lekarzami a pacjentami w kontekście wsparcia w odnalezieniu odpowiedniej drogi leczenia medyczną marihuaną. Po porannej rozmowie o bezsenności, dowiemy się więcej na temat leczenia zaburzeń psychicznych, takich jak depresja oraz PTSD. Specjaliści odpowiedzą na pytanie, w jaki sposób poprawić można życie pacjentów chorych na nowotwory oraz osób cierpiących z powodu chemioterapii. Omówiony zostanie szczegółowo temat leczenia zaistniałych objawów chorób za pomocą medycznej marihuany. Lekarze odpowiedzą na pytania pacjentów neurologicznych cierpiących rdzeniowy zanik mięśni, stwardnienie rozsiane, epilepsję, migreny oraz bóle chroniczne. Każda osoba może sprawdzić, w jaki sposób konopie wpływają na łagodzenie postępu chorób cywilizacyjnych, takich jak astma czy tarczyca. Organizatorzy nie zapomnieli o osobach, które coraz częściej mówią o zbawiennym działaniu Cannabis na leczenie choroby Leśniowskiego-Crohna. Na koniec, eksperci pochylą się nad tematyką uzależnień wśród pacjentów stosujących medyczną marihuanę.

W konferencji udział wezmą eksperci doceniani na całym świecie za swoją wiedzę oraz wkład w rozwój medycznej marihuany w Polsce. Powitamy w sprawdzonym formacie internetowym konopnych ekspertów, reprezentantów przemysłu, wszystkich ogniw łańcucha dostaw – producentów, aptek, farmaceutów, urzędników, a także lekarzy, farmaceutów, przedstawicieli klinik oraz przede wszystkim – pacjentów, dla których powstaje to wyjątkowe wydarzenie

-informują organizatorzy

Więcej informacji, listę prelegentów oraz agendę wydarzenia znajdziesz T U T A J

Bilety z rabatem 40% dla Czytelników Weednews.pl znajdziesz T U T A J