Najnowsze wiadomości

17 czerwca 2024 3:32

Durban PoisonDurban Poison, czysta południowoafrykańska sativa, znana jest ze swojej silnej psychoaktywności. Szczep ten jest znany ze swojego słodkiego aromatu i energetycznego haju.

Topy Durban Poison zawierają trichomy i są grube i lepkie. Dlatego producenci koncentratów i hodowcy często wybierają ten szczep do produkcji haszyszu. Zawartość THC może wynosić od 15 do 25%.

Konopie były uprawiane na kontynencie afrykańskim co najmniej od XIV wieku. Do czasu kolonizacji holenderskiej rozprzestrzeniła się na południe. Uprawa konopi stała się popularna i akceptowana, a nazwa "dagga" została nadana marihuanie.

Hodowca Ed Rosenthal, pochodzący z RPA, wyhodował selektywnie kilka roślin z worka z nasionami z RPA, które przywiózł do Ameryki pod koniec lat 70. Następnie przekazał je Melowi Frankowi, który zmodyfikował genetykę rośliny, aby zmaksymalizować kwitnienie i produkcję żywicy. Sam the Skunkman jeszcze bardziej zoptymalizował tę odmianę, skracając tym samym czas jej kwitnienia.

Topy Durban Poison mają rozmiar od średnich do dużych. Chociaż ich struktura jest typowa dla odmian indica, ich zwężający się kształt i długa długość są charakterystyczne dla odmian sativa.

Durban Poison ma charakterystyczny aromat, który przypomina lukrecję, ale z nutą słodyczy. Ostry aromat można wyczuć po przecięciu topki na pół. Gęsty dym rozszerza się w płucach w miarę palenia.