Najnowsze wiadomości

30 maja 2024 9:40

GelatoGelato jest odmianą hybrydową, która łączy miętową Girl Scout Cookies z Sunset Sherbert, owocową indicą. Jej łagodny, wysokiej jakości smak i wszechstronność sprawiają, że jest to popularny szczep na spotkania towarzyskie. Firma Cookie Fam Genetics z San Francisco wypuściła numerowane typy Gelato - Fenotyp # 33 został nazwany Larry Bird, aby uhonorować numer legendarnego gracza NBA. Szczep ten ma charakterystyczny efekt indica, a stężenie THC wynosi około 20-25%.

Topy Gelato wyglądają na małe, ale mają gęstą strukturę wielu szczepów indica. Szczep ten ma uderzający wygląd wizualny. Jasnopomarańczowe trichomy wyróżniają się na tle zielonej struktury, która jest podkreślona przez odcienie ciemnego fioletu. Kiedy wysoki poziom antocyjanów, zwanych również antocyjanami, jest stymulowany przez niskie temperatury podczas etapu wegetacyjnego, można zobaczyć purpurowe odcienie.

Ostry cytrusowy zapach Sunset Sherbert nadaje kleistym kwiatom Gelato ich ostry cytrusowy zapach. Profil aromatyczny kwiatów jest bardziej ziemisty i ziołowy, jeśli są one zgniecione lub zmiażdżone. Dym jest gęsty i rozszerza się w płucach. Jest jednak gładki i pozostawia miękkie i kremowe uczucie - być może wyjaśniając jego nazwę. Nie jest zalecany dla osób, którym zależy na dyskrecji ze względu na silny zapach.

Użytkownicy Gelato twierdzą, że mogą poczuć efekty, czasami nawet zanim dym zdąży się rozproszyć. Większość osób doświadcza zmiany percepcji i dezorientacji. Czują też energię, która zachęca do działania, ale nie kłuje w oczy. Niektórzy opisują to jako psychodeliczne lub zmieniające twoje postrzeganie czasu.

Pacjenci cierpiący na migreny, przewlekły ból, bóle głowy i inne schorzenia, takie jak lęk czy depresja, często sięgają po tę odmianę. Poprawa nastroju może również pomóc w lęku, depresji i objawach PTSD. Gelato to potężny szczep, który może być stosowany nawet przez doświadczonych użytkowników. Nie jest zalecana dla początkujących. Zacznij od niskich dawek, ponieważ nadmierne spożycie może spowodować niepokój i paranoję.