Najnowsze wiadomości

25 kwietnia 2024 3:35

Hip-Hop i marihuana: Livestreams z EllevanemOd Wu-tang do Wiz, społeczność hip-hopowa od dawna popiera używanie marihuany i jej kulturę.

Być może chodzi o moc marihuany, która może kreatywnie wzmocnić artystę. Może to korzenie tej muzyki. Ale artyści hip-hopowi z każdego krajobrazu odnosili się do konopi w taki czy inny sposób. Jak mówi legendarna grupa Bone Thugs N' Harmony,

"Gdyby każdy zapalił blanta, odciążył umysł, świat mógłby być lepszym miejscem/ gdyby każdy zrobił sobie przerwę i wszyscy po prostu się nawalili".

Co więcej, hip-hop i marihuana zawsze były czymś, co ludzie zakładają, że idą ze sobą w parze. A teraz, wraz ze zmianami w legalizacji, coraz więcej artystów hip-hopowych i raperów wychodzi poza ramy.

O tym, co kiedyś było rozkładane, pakowane, zwijane, palone i wdychane za zamkniętymi drzwiami, teraz mówi się otwarcie.

Wejdź na Livestream Ellevan Freestyle

Jeden artysta hip-hopowy, w szczególności, wziął na siebie zadanie wzmocnienia fundamentów hip-hopu i marihuany.

Nazywa się Ellevan, a jego wcielenie hip-hopu i marihuany jest powodem, dla którego powinniście oglądać transmisję na facebooku HM w każdy wtorek o 18:30.

Tak jest: Ellevan Freestyle Livestream, ludzki generator freestyle rapu. Najgorętsza rzecz, która pojawiła się w sieci od czasu krojonego chleba i najlepsze miejsce do znalezienia kreatywnych freestyle'owych rymów.

Mówiąc wprost, Ellevan jest uważany za jednego z najbardziej dynamicznych kanadyjskich artystów freestyle'owych. Śpiewa, rapuje i tworzy własne piosenki z powietrza. W każdy wtorek daje publiczności Higher Mentality niestandardowe show, integrując komentarze z Livestream z jego dowcipnym rytmem i poezją.

Nie zapominajmy, że ten program jest przyjazny dla 420 osób, a nasz człowiek Ellevan zazwyczaj puszcza iskry, aby pobudzić soki twórcze. Jego przesłanie jest jasne: przyjdź, zrelaksuj się i pozwól, aby mistrz słowa poprowadził Cię przez wtorkowy wieczór.

To jak podróż na magicznym dywanie bez przypalania dywanu.

Pomysłowość freestyle'owa dla wszystkich

Wszystko, co Ellevan rapuje w programie, to freestyle. Może przygotować kilka linijek wcześniej, ale nie ma absolutnie żadnego czytania. Wyznaczyliśmy ścisłą zasadę: żadnych "writtenów"! W ten sposób zachęcamy publiczność i widzów do wrzucania słów, zwrotów i pomysłów do sekcji komentarzy, aby Ellevan mógł je włączyć do swoich rymów. Stajesz się częścią przedstawienia! A Ellevan tworzy bardziej organiczne i zabawne freestyle raps. Pomagasz ustanowić hip-hop i marihuanę.

Oto niektóre z jego najlepszych interakcji z publicznością:

Creative Flows about a Lighter and a Girl 9:24-950

Komentarze od publiczności mogą przychodzić w kolejności, ale umysł Ellevana nie zawsze myśli w sposób linearny. Człowiek z zapalniczką w ręku łapie te trzy słowa z impetem.

"Przepraszam, doktorze, zanim jeszcze pan zacznie. Porozmawiajmy o tej małej dziewczynce, która skradła moje serce.

Spacerowałem po parku... paliłem jointa, kręciłem się z chłopakami, oglądałem się przez ramię i wtedy pojawiła się ona.

Jak dziwnie, muszę znaleźć zapalniczkę, właśnie teraz, i przejść obok niej i kreatywnie wejść w jej umysł, teraz

Czy naprawdę jesteś gotowa na lot tak jak ja? A ona na to: "facet taki jak ja... jest typem, który powinien być na klawiszach".

To jest Sharknado załogi!

Dynamiczny, jak on jest energiczny, Ellevan rzuca w niektórych delikatnych melodii iść z hard-hitting rymów. Tydzień Rekina to popularny fenomen drapieżnika, który przez tydzień przetacza się przez cały świat.

(Śpiew) "To nasz tydzień, co teraz widzimy? Widzimy rekiny wszystkie w T.V.

To nasz tydzień, co teraz widzimy? Sharknado wszystko na naszych koszulkach.

Ellevan kontynuował od tego momentu:

Załoga Sharknado, załoga Shark-shark-nado,

to jest jakość ekipy, to jest po prostu to co robimy.

Pozytywność, chill vibes i jestem na haju bardzo często. 420 Higher Mentality pożądane miejsca.

Zanurzając się głębiej w Hip-Hop i konopie

Związek między marihuaną a hip-hopem był chwalony przez niektóre gwiazdy tego gatunku, a odrzucany przez inne. Jednak naukowa analiza tekstów hip-hopowych pokazuje, że konopie i ten gatunek muzyczny mają głęboko zakorzeniony związek. Być może dlatego tak wielu artystów oddaje hołd chwalebnej "Mary Jane".

W rzeczywistości, przez dziesięciolecia muzyka rap zapewniała wolne od przemocy, twórcze ujście dla ludzi kolorowych. Miejsce, gdzie można było znaleźć spokój wśród chaosu. Zasadniczo, afrykańskie korzenie hip hopu mogły pochodzić z lat imigracji. Następnie przeszczepione do amerykańskiego stylu życia podczas handlu niewolnikami. Ogromną rolę odegrała również imigracja Jamajczyków do Nowego Jorku. Ten styl liryczny i muzyka pochodziły z miejsca reggae i soulu. W rzeczywistości, to pomogło stworzyć bity i rytmy muzyki.

Hip-hop i marihuana były używane od lat w pewnych kulturach. Dopiero gdy meksykańscy uchodźcy zaczęli uciekać przed rewolucją. To właśnie wtedy marihuana stała się produktem w Stanach Zjednoczonych. Szaleństwo polega na tym, że ksenofobia była ogromnym katalizatorem anty-marihuanowego ustawodawstwa. Nic więc dziwnego, że dziś prawo dotyczące marihuany nieproporcjonalnie karze ludzi kolorowych.

Para hip-hop i marihuana naprawdę idą w parze, pomimo wyzwań, jakie obie widziały. Są odporne, przystosowują się i są wszechobecne.

O Ellevan

Ellevan, lokalnie uwielbiany i znany na całym świecie dzięki swoim umiejętnościom freestyle'owym i produkcyjnym. Evan Ellevan rozpoczął pracę w przemyśle rozrywkowym w wieku 16 lat. W wieku 20 lat spełnił swoje marzenie o występach stand up w znanym na całym świecie Comedy Story. W wieku 22 lat Ellevan przeniósł się do Toronto, aby związać swoją przyszłość z muzyką.

Po zdobyciu lokalnej sławy na torontońskiej scenie muzycznej, postanowił przenieść się na ulice. Tutaj narodził się jego bezbłędny freestyle i rozwinął swoje umiejętności pisania piosenek, współtworząc je dla niektórych z najgorętszych i największych nazwisk miasta.

W Los Angeles rozkwitły przyjaźnie z twórcami światowej klasy. Teraz Ellevan bije rekordy świata, publikując każdego dnia w tym roku piosenkę i teledysk. Współpracuje również z kilkoma dużymi markami jako twórca treści.

Śledź jego podróż na @EllevanMusic.

0 0 głosowanie Artykuł Ocena