Najnowsze wiadomości

30 maja 2024 8:22

InPost przywraca możliwość wysyłania produktów z konopi indyjskichMiesiąc temu informowaliśmy, że firma kurierska InPost zmieniła swój regulamin, zabraniając wysyłki produktów konopnych. Społeczność konopna była oburzona decyzją o wprowadzeniu tych zmian, ponieważ mówiliśmy o legalnych produktach. Szef InPostu obiecał, że po protestach ponownie przeanalizują sprawę. Obecnie firma zmieniła swój regulamin, aby umożliwić wysyłkę legalnych produktów z konopi włóknistych.

InPost zakazuje wszelkiej wysyłki produktów konopnych

W zeszłym miesiącu informowaliśmy, że InPost, firma kurierska, zmieniła swój regulamin, zakazując wysyłki jakichkolwiek produktów konopnych lub medycznej marihuany. Więcej informacji można znaleźć na stronie T U A J.

Po dużej krytyce ze strony społeczności konopi, szef InPostu Pan Rafał Brzoska ogłosił, że skieruje dział prawny do ponownego przeanalizowania postanowień.

Zmiana zdania

Na efekty nie musieliśmy długo czekać. W ubiegły piątek firma poinformowała o wprowadzeniu zmian w regulaminie, które pozwolą na wysyłanie za jej pośrednictwem produktów wykonanych z legalnego włókna konopnego oraz konopi o maksymalnym stężeniu THC wynoszącym 0,2%.

Doprecyzowaliśmy wymagania dotyczące przewozu i sprzedaży konopi i produktów konopnych. Teraz w sieci InPost dozwolony będzie przewóz konopi włóknistych i pochodnych, pod warunkiem, że stężenie THC będzie poniżej 0,20%

- Poinformowała firma kurierska

Nowe przepisy będą obowiązywały od 8 października. Zgodnie z nimi wysyłka jest zabroniona (pisownia oryginalna).

Konopie i produkty konopne, z wyłączeniem konopi włóknistych (cannabis inativa sativa), oraz produkty konopne (w tym produkty z włókien konopnych), dla których poziom THC wynosi poniżej 0,2%