Najnowsze wiadomości

26 lutego 2024 9:30

Jak wydobyć cały pyłek z kruszarki?Jeśli używasz kruszarki, wiesz jak frustrujące jest zobaczenie tony pyłku utkwionego w pęknięciach, szczelinach i na ekranie. Jeśli jesteś taki jak ja, to naprawdę chcesz to palić, prawda? Ale podczas gdy skrobanie kruszarki nożem lub czymś innym nie zawsze działa najlepiej, co trzeba zrobić? Są dwa proste sposoby na wyjęcie kiefa z młyna, bez względu na to, jak bardzo jest zaklinowany.

Pierwszą metodą byłoby włożenie kruszarki do zamrażarki. Kiedy trychomy marzną, stają się kruche. Gdy kruszarka jest ładna i zimna, włośniki zrywają się z metalu i zbierają się w komorze (jeśli ją posiadasz). Im dłużej zostawiasz kruszarkę w zamrażarce, tym większe masz szanse na uzyskanie większej ilości włośników. Jeśli pyłek nadal utknął w niektórych trudno dostępnych miejscach, mały, kruchy pędzel zrobi tę sztuczkę!

Innym sposobem jest demontaż kruszarki i umieszczenie jej w słoiku pełnym alkoholu ISO. Ostrożnie wymieszaj kawałki w słoiku i pozwól im trochę posiedzieć. Pyłek w kruszarce zostanie usunięty przez alkohol. Kiedy już trochę usiądziesz, możesz wziąć alkohol i wlać go do naczynia Pyrex. Niech alkohol wyparuje w naczyniu, aż pozostanie tylko pyłek z młynka. Zeskrobać go i można nim uzupełnić miskę lub po prostu palić prosto. Upewnij się tylko, że alkohol w pełni odparuje przed paleniem!

Zebranie takiego pyłeku na pewno przyniesie pożądany rezultat. Nawet jeśli tylko dostaniesz wystarczająco dużo, aby przewyższyć miskę, moc pyłeku na pewno sprawi, że polecisz wysoko jak latawiec. Jeśli chcesz, zawsze można przechowywać ten produkt do późniejszego użytku, lub suchego zaklęcia. Większość ludzi ma tendencję do palenia go od razu, po wykonaniu ilości pracy wymaganej do uzyskania koncentratu. Ciesz się swoją czystą kruszarki i pyłkiem!