Najnowsze wiadomości

30 maja 2024 9:38

Neville's HazeNeville's Haze, sativa będąca w prawie 75% czystą genetyką Haze, zdobyła pierwsze miejsce na Cannabis Cup w 1998 roku.

Wysokiej jakości genetyka Haze produkuje szczepy sativy o wysokim poziomie przyjemności i euforii. Kiedy Neville's Haze jest używany w małych ilościach, użytkownicy doświadczają zwiększonej kreatywności i większej potrzeby bycia produktywnym. Mimo że jest to mocny szczep, może powodować suchość oczu i problemy z ustami. Niektórzy użytkownicy doświadczają zawrotów i bólów głowy.

Pacjenci cierpiący na lęki, stres i chroniczną depresję pokochają wysoką zawartość THC w tej odmianie. Niektórzy używają jej do leczenia chronicznego bólu. Wielu użytkowników twierdzi, że Neville's Haze jest skuteczna w łagodzeniu bezsenności. Ten szczep może być również stosowany w leczeniu nudności i objawów jaskry.

Bracia Spice stworzyli Neville's Haze. Skrzyżowali kilka szczepów Haze (Sativa) z Northern Lights, Indica (Indica), a wynik to 25% Indica i 75% Sativa.

Prawdziwa Neville's Haze może okazać się trudna w uprawie. Jest wrażliwa na pH i może zająć do 14 tygodni, aby zakwitnąć. Plony nie są spektakularne, na poziomie 250 gramów na metr kwadratowy, ale doświadczeni hodowcy mogą osiągnąć 500 gramów na metr kwadratowy. Odmiana ta nie jest polecana początkującym lub przeciętnym hodowcom. Neville najlepiej uprawiać w pomieszczeniach zamkniętych, hydroponicznie.