Najnowsze wiadomości

25 kwietnia 2024 2:19

Odmiana marihuany tygodnia: RosinCo to jest kalafonia?

Kalafonia odnosi się do procesu usuwania, który wykorzystuje mieszankę ciepła i ciśnienia, aby wypchnąć i wymusić soki żywiczne z materiału konopi. Termin "kalafonia" wywodzi się z metody wytwarzania produktu używanego do smarowania smyczków skrzypcowych. W przypadku marihuany metoda ta jest bardzo uniwersalna i może być stosowana do kwiatów lub do przetwarzania haszyszu i kiefu na olej haszyszowy. Rezultatem jest półprzezroczysty, słodki, a czasem przypominający strzępy produkt. Jeśli zostanie stworzona prawidłowo, kalafonia może stanowić wyzwanie dla smaku, mocy i wydajności innych produktów ekstrakcji opartych na rozpuszczalnikach.

Jak zrobić kalafonię

Materiały potrzebne do zrobienia domowej kalafonii

  1. Prostownica do włosów (postaraj się znaleźć taką z niskim ustawieniem około 300 stopni Fahrenheita lub niższym, aby uniknąć spalenia cennych terpenów.
  2. Pąki marihuany, sativa, indica lub hybrydowe - to zależy od Ciebie!
  3. Papier pergaminowy (niebielony, jeśli to możliwe)
  4. Narzędzie do zbierania lub skrobak do zbierania marihuany
  5. Rękawiczki termoodporne dla bezpieczeństwa

Jak zrobić kalafonię w 4 prostych krokach

KROK 1:

Włącz prostownicę do włosów na najniższe ustawienie (280-330F) i wytnij sobie mały kawałek papieru pergaminowego o wymiarach 4×4". Teraz złóż go na pół i umieść swój materiał pomiędzy złożonym papierem pergaminowym przed daniem mu lekkiego wstępnego nacisku palcem.

KROK 2:

Ostrożnie linii pąki wewnątrz papieru razem z prostownicą do włosów i zastosować bardzo silny nacisk na około 3-7 sekund. Będziesz chciał usłyszeć skwierczenie przed usunięciem nacisku - wskazuje to, że żywica rozpuściła się z materiału roślinnego.

KROK 3:

Zdejmij próbkę z gorącej powierzchni i rozłóż papier pergaminowy. Teraz wyrwij spłaszczoną bryłkę i chwyć za narzędzie do zbierania. Jest to bardzo lepki proces, więc bądź cierpliwy i ostrożny. Dla większych partii, użyj różnych czystych arkuszy pergaminu i zbierz próbki razem na końcu.

(OPCJONALNIE) KROK 4:

Usuń wszelkie widoczne materiały roślinne, jeśli chcesz. Złóż gotowy produkt pomiędzy pergaminem i spłaszcz go według własnego uznania. Następnie użyj czystego narzędzia, aby usunąć wszelkie cząstki roślinne. Możesz umieścić substancję na zimnej powierzchni przez kilka sekund, jeśli chcesz bardziej stabilny materiał do pracy.

Teraz nałóż ładną, tłustą kropelkę świeżej, nowej kalafonii i świętuj! Właśnie zostałeś artystą ekstraktu!

7 korzyści płynących z Rosin

1.) Kalafonia zawiera zero pozostałości rozpuszczalników

2.) Rosin jest bezpieczniejsza w produkcji

3.) Kalafonia jest prosta w produkcji

4.) Produkcja kalafonii jest tańsza

5.) Rosin oferuje wyższą moc

6.) Rosin jest szybko działający

7.) Kalafonia jest niezwykle wszechstronna

0 0 głosowanie Artykuł Ocena