Najnowsze wiadomości

30 maja 2024 8:24

Spectrum Therapeutics ponownie wprowadziło medyczną marihuanę do aptekSpectrum Therapeutics ponownie wprowadziło medyczną marihuanę do aptek. Red No. 2 jest już dostępna. Od wtorku do apteki trafia susz Red No. Dowiedzieliśmy się, ile kosztowała przesyłka i kiedy możemy spodziewać się kolejnej partii.

Spectrum Therapeutics oferuje medyczną marihuanę

O problemach Spectrum z importem suszu marihuany do Polski pisaliśmy jakiś czas temu w artykule "Medyczna marihuana wraca do aptek", w którym podajemy szczegóły. Informowaliśmy wówczas między innymi, że:

Spectrum Therapeutics, firma, która importuje bardzo oczekiwany susz marihuany, nadal ma trudności. Wciąż czeka na zatwierdzenie w Niemczech. Po przeprowadzeniu testów okazało się, że susz firmy Spectrum wykazuje niższy poziom THC niż deklarowany. Od kilku tygodni czeka w Niemczech na decyzję GIF, czy może być importowany do Polski. Problem złożony. Wnioski firmy zostały odrzucone, ponieważ zawartość THC była niezgodna z dokumentem rejestracyjnym produktu Red No 2. GIF odrzucił wnioski na tym etapie i nie odpowiedział na ostatnie zgłoszenie.

Informowaliśmy również o problemach Spectrum z wprowadzeniem kolejnych produktów na polski rynek.

Firma załatwiła formalności i udało się dostarczyć susz do Polski 7 kwietnia. Od tego czasu jest on w aptekach od dwóch dni.

Nadal jest to Red No.2, czyli susz o zawartości 19% THC (+- 10%) i mniej niż 1% CBD.

Całkowita waga dostarczonej partii to 30 kg

Cena za 10 gramów to 620 zł

Dowiedzieliśmy się, że kolejna dostawa może nastąpić w lipcu.

Kolejna partia suszu 30 kg jest przygotowywana w Niemczech do transportu do Polski. Prawdopodobnie nastąpi to w lipcu - wynika z naszych szacunków.

Poinformował nas Tomasz Witkowski (country manager w Spectrum Therapeutics)