Najnowsze wiadomości

30 maja 2024 8:07

Top 5 filmów dokumentalnych o marihuanie, które musisz obejrzećPozwól, aby ci filmowcy zapewnili ci znacznie lepsze zrozumienie, gdy będziemy odkrywać 5 najlepszych filmów dokumentalnych o marihuanie.

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad sobą, "jak coś, co jest tak naturalne, może być nielegalne?". Marihuana ma niezliczone korzyści zdrowotne i jest w stanie bardzo korzystnie wpłynąć na naszą gospodarkę. Cóż, z pewnością nie jesteś jedyny. Pozwól, że poniżsi filmowcy zapewnią ci znacznie lepsze zrozumienie, gdy będziemy odkrywać 5 najlepszych filmów dokumentalnych o marihuanie.

1. The Culture High - 2015

Directed by: Brett Harvey

Brett Harvey zabiera nas w stymulującą podróż do czasów prohibicji marihuany, kiedy debata nad legalnością osiągnęła zupełnie nowy poziom. Dzięki obsadzie złożonej z gwiazd, profesorów i tajnych agentów, otrzymujemy szczere świadectwa z obu stron walki o legalizację marihuany. Harvey pokazuje nam, jak rząd kontroluje to, kto może ją uprawiać, sprzedawać i w końcu czerpać z niej zyski. Cultural High to niesamowicie wciągający dokument o konopiach indyjskich. Pozostawia nas w osłupieniu, zastanawiając się, jak to wszystko może być prawdą.

2. WEED - 2015

Raport specjalny CNN: Dr. Sanjay Gupta

Ten dokument o marihuanie przedstawia kilku pacjentów medycznej marihuany i prowadzi nas przez proces, który muszą znieść otrzymując receptę. Gupta wyjaśnia naukowe rozumowanie na temat tego, jak marihuana wpływa na mózg w różny sposób u tych, którzy używają jej regularnie i tych, którzy używają jej sporadycznie. Śledzimy zapierającą dech w piersiach historię młodej dziewczyny, Charlotte, która cierpi na zespół Dravet. Jest to rzadka i ciężka postać epilepsji występująca u dzieci. Rodzina Charlotte poznaje braci Stanley z Kolorado, twórców medycznej odmiany zwanej "Charlottes Web". WEED jest więc jednym z obowiązkowych filmów dokumentalnych o marihuanie.

3. 420 - film dokumentalny - 2013

Reżyseria: Amy Porah

Ten dokument o konopiach indyjskich wykonuje niesamowitą pracę, prezentując ostry kontrast i hipokryzję poglądów na temat marihuany. Pokazuje materiały filmowe z pokojowych obchodów 420, a następnie historie studentów college'u. Z drugiej strony, film pokazuje innych rannych przez policję i zamordowanych za posiadanie, 420 dokument jest bardzo poruszający. Porah przechodzi przez historię marihuany od lat 30. do dziś, przedstawiając fałszywą propagandę i polityczne agendy, które utrzymują społeczeństwo w strachu przed marihuaną. Emerytowani stróże prawa przedstawiają również wstrząsające historie polityk, które żałują, że pomogli wprowadzić w życie.

4. Linczowanie Charliego Lyncha - 2012 r.

Directed by: Rick Ray

Rick Ray opowiada historię Charliego Lyncha, odpowiedzialnego biznesmena, który otworzył punkt sprzedaży medycznej marihuany w Morro Bay w Kalifornii, przestrzegając prawa stanowego. Lokalni politycy i izba handlowa wspierali Lyncha w jego przedsięwzięciach biznesowych, aż do momentu, gdy wkroczyła DEA. Rozpoczęło się federalne śledztwo w sprawie sklepu Charliego Lyncha, a ponieważ marihuana jest sklasyfikowana jako narkotyk z listy I, DEA wzięła pod lupę jego biznes, a on sam stanął w obliczu kar federalnych.

5. Życie NORML - 2011

Reżyseria: Rod Pitman

Jest to film dokumentalny o marihuanie, pokazujący jej medyczną skuteczność. Zeznania pacjentów, opiekunów i specjalistów medycznych, a jednocześnie orędownictwo na rzecz legalizacji. NORML to Krajowa Organizacja na rzecz Reformy Prawa Marihuany (National Organization for the Reform of Marijuana Laws), która od 1965 roku prowadzi działania na rzecz zakończenia prohibicji marihuany. Jednak dzięki wysiłkom członków i aktywistów NORML, ludzie w końcu dostrzegają i akceptują korzyści medyczne. A także zdolność do generowania potrzebnych wpływów podatkowych.