Najnowsze wiadomości

26 lutego 2024 9:20

USA: Cztery kolejne stany zalegalizowały rekreacyjne używanie marihuanyCztery stany zalegalizowały rekreacyjną marihuanę w wyniku referendów stanowych przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych przy okazji wyborów prezydenckich. Arizona, Południowa Dakota i New Jersey dołączyły do 11 stanów, które zalegalizowały rekreacyjną marihuanę. Missisipi i Dakota Południowa zalegalizowały medyczną marihuanę, a Oregon zalegalizował psilocybinę i zdekryminalizował wszystkie narkotyki.

USA: Cztery dodatkowe stany zalegalizowały rekreacyjne używanie marihuany

Zanim dowiedzieliśmy się kto jest zwycięzcą w tegorocznych wyborach prezydenckich, mieszkańcy Stanów Zjednoczonych dowiedzieli się, że zdecydowanym zwycięzcą jest marihuana. Kolejne cztery stany zalegalizowały marihuanę do użytku rekreacyjnego dla dorosłych. Wszystko to było możliwe dzięki referendom, które odbyły się przy okazji wyborów prezydenckich.

Oto jak wyglądało poparcie poszczególnych stanów dla legalizacji:

  • Montana: 57% głosów
  • Arizona: 60% głosów
  • Dakota Południowa: 54% głosów ZA
  • New Jersey: 67% głosów ZA

Dodatkowo mieszkańcy Południowej Dakoty i Mississippi zagłosowali za legalizacją marihuany do użytku medycznego.

Komentatorzy w USA mówią o rewolucji konopnej i "punkcie zwrotnym dla polityki narkotykowej bez reformy federalnej"

Oregon poszedł o krok dalej legalizując psilocybinę, czyli grzyby, do celów medycznych i dekryminalizując ogólnie posiadanie narkotyków. Każdy obywatel powyżej 21 roku życia może posiadać określoną ilość kokainy lub LSD.

Ludzie zdają sobie sprawę, że nie chodzi o to, by się naćpać.

Avis Bulbulyan jest dyrektorem generalnym firmy SIVA Enterprises, która dostarcza rozwiązania i usługi rozwojowe dla branży konopi.

Czy to znak, że legalizacja marihuany jest na horyzoncie na poziomie federalnym w Stanach Zjednoczonych? Jest to możliwe.

W USA widać zmiany prawne dotyczące marihuany. To właśnie tutaj prawie dekadę temu rozpoczęła się globalna prohibicja marihuany. To również tutaj rozpoczęła się obecna rewolucja legalizacyjna powoli rozprzestrzeniająca się po całym świecie. Wszystkie stany jeszcze dekadę temu uznawały używanie marihuany do celów rekreacyjnych za nielegalne. W 2012 roku wprowadzono pierwsze istotne zmiany w tym zakresie. Dziś ponad 30% Amerykanów mieszka w stanach, w których marihuana jest legalna (łącznie jest ich 15).