Najnowsze wiadomości

17 czerwca 2024 4:07

Włochy: Mieszkańcy mogą legalnie uprawiać konopie w domuUprawa marihuany w domu na własny użytek jest dla obywateli Włoch legalna. Takie jest orzeczenie sądu w Rzymie. Tak długo, jak nie uprawiają konopi w nadmiarze i utrzymują ją na poziomie "użytku osobistego", nie podlegają ściganiu.

Jak czytamy w serwisie internationalhighlife, orzeczenie pojawiło się już 19 grudnia po tym, jak właściciel dwóch roślin konopi indyjskich poprosił Sąd Najwyższy o obalenie wyroku skazującego, ale przeszło niezauważone, dopóki o sprawie nie poinformowały krajowe agencje informacyjne. Wniosek został przyjęty z zadowoleniem przez ustawodawców we Włoszech, którzy byli pozytywnie nastawieni do legalizacji marihuany. Powiedzieli, że to utoruje drogę do legalizacji.

"Sąd otworzył drzwi, teraz nasza kolej".

- Matteo Mantero jest senatorem z korupcyjnego Ruchu 5 Gwiazd.

Odświeżone dyskusje na temat legalizacji we Włoszech

Mantero próbował wcześniej uchwalić poprawkę do budżetu Włoch na 2020 rok. Wzywała ona do legalizacji przepisów i regulacji dotyczących marihuany. Senator Maurizio Gasparri, członek konserwatywnej partii Forza Italia Silvio Berlusconiego, uznał poprawkę za nie do przyjęcia.

Stwierdził: "Narkotyki są niebezpieczne. Zapomnijcie o ich uprawie lub kupowaniu w sklepach".

- Piątkowa wypowiedź Matteo Salviniego (lidera prawicowej partii Liga),

Wspomniany senator z Forza Italia, który jest sprzymierzony z partią Liga zapowiedział, że jeśli zostanie wybrany do władzy, anuluje absurdalną decyzję sądu.

Sytuacja prawna we Włoszech dotycząca marihuany jest skomplikowana. Ostatnie orzeczenie nie zmienia jednak tego faktu. Według włoskiego prawa, legalne jest używanie przez Włochów "cannabis light" (w Polsce znanego również jako susz CBD), który zawiera dużo kannabidiolu, ale mniej niż 0,6% THC.

Salvini, wówczas minister spraw wewnętrznych, próbował zamknąć wszystkie legalne sklepy z marihuaną, mówiąc, że jego partia zrobi wszystko, co możliwe, aby państwo nie stało się sprzedawcą narkotyków.

Możesz czuć się bezpiecznie, przynajmniej na ten czas, jeśli twoim hobby jest uprawa konopi na własny użytek.