Najnowsze wiadomości

30 maja 2024 8:47

Zkittlez i owocowe smakołyki od ekipy Pana PestkiZkittlez jest jedną z takich odmian, która od razu stała się ulubioną zarówno wśród ogrodników, jak i konsumentów. Ta hybryda z dominacją indica od razu stała się hitem i nadal jest najlepiej sprzedającym się szczepem. Oto dlaczego.

Zkittlez i owocowe smakołyki od ekipy Pana Pestki

Zkittlez to odmiana marihuany, która reprezentuje nową szkołę w genetyce konopi. Powstała z krzyżówki Grape Ape, Grapefruit i Grapefruit.

Grape Ape to szczep z dominacją indica, który został stworzony z Mendocino Purps i Skunk. Ma wspaniały aromat i posmak, który przypomina winogrona (stąd jej nazwa). Widoczne są również słodkie owocowe nuty.

Rodzicem Zkittlez jest Grapefruit, dominująca sativa, która zawiera geny z Cindirella99 i innych. Energetyzujące działanie grejpfruta pobudza kreatywność i napędza do działania. Jej aromaty to owoce tropikalne z cytrusami.

Zkittlez powstał z połączenia tych dwóch szlachetnych genetyk. Ten potężny szczep ma dominujące geny indica i wyjątkowe działanie. Ponadto ma niezwykły profil terenowo-flawonoidowy, a także potężną produkcję żywicy.

Uprawa

Szczep ten jest łatwy w uprawie. W Zkittlez by Mr. Pestka Crew występują dwa dominujące fenotypy. Pierwszy jest wysoki i umiarkowanie krzaczasty na 1,5m, podczas gdy drugi jest krótszy, ale bardziej krzaczasty na 1m. Najlepsze genetyki Gelato produkują silne fioletowe kwiaty i pachnące aromaty. Niższe rośliny produkują bardziej zielone kwiaty, które pachną tropikalnie, cukierkowo i owocowo.

Zastosowanie i efekty

Jest to zdecydowanie jedna z odmian, która wymaga więcej wysiłku od hodowcy niż od konsumenta. Chociaż ma silne efekty, które są typowe dla odmian konopi typu indica, domieszka genów sativy sprawia, że użytkownicy nie są "przykuci do kanapy" po jej wypaleniu. Efekty są zarówno fizyczne, jak i psychiczne i mogą poprawić nastrój po długim dniu. Jest stosowana w medycynie jako środek przeciwbólowy, nasenny i przeciwspastyczny.

Ten tekst ma charakter edukacyjno-informacyjny i jest przeznaczony dla polskojęzycznych mieszkańców Europy. Przypominamy, że uprawa konopi innych niż włókniste w Polsce jest nielegalna i niezalecana.