Najnowsze wiadomości

30 maja 2024 8:40

Nasion konopi OG Kush - charakterystyka, działanie, pochodzenieOG Kush to słynny szczep, który jest znany na całym świecie. Pomimo swojej sławy, pochodzenie OG Kush jest nadal tajemnicą.

Niektórzy uważają, że jest to krzyżówka szczepów Hindu Kush i Chemdawg. Możliwe, że OG Kush został stworzony jako odrębny fenotyp z innego szczepu.

Nie jest jasne, co oznacza ta nazwa. Original Gangster to tłumaczenie "OG", co wskazuje na jej oldschoolowy status. Niektórzy twierdzą, że OG to Ocean Grown, nawiązując do jej kalifornijskich korzeni.

Jedną rzeczą, która nie podlega dyskusji jest potencja i zawartość THC w OG Kush - jest ona zgodna 20% - 25%.

OG Kush produkuje średniej wielkości kwiaty o strukturze przypominającej indica. Chociaż liście są żółtozielone, niektóre fenotypy mogą mieć ślady purpury. Jest to spowodowane pigmentami antocyjanowymi, które są aktywowane przez niskie temperatury. Pomarańczowe włoski mają za zadanie przechwytywać pyłek z męskich roślin marihuany i wyróżniać się na tle innych odmian.

Efekty OG Kush są odczuwalne bardziej na głowie, a mniej na ciele. Haj może zacząć się od nagłego uderzenia w głowę, które może spowodować, że użytkownicy staną się bardziej skupieni na swoim otoczeniu. Dźwięki i kolory mogą również wydawać się zintensyfikowane. Wkrótce ta zmiana w zmysłach może prowadzić do zmiany nastroju, który może przejść w euforię.

Wzrost koncentracji nie jest tak silny jak w przypadku sativy. Konsument nie czuje się zdezorientowany ani zmuszony do szybkiego myślenia. Może to być również świetny szczep do zwiększenia aktywności umysłu i ciała, takich jak ćwiczenia, gry wideo, a nawet seks.

Jest to wszechstronny szczep, który może być używany do poprawy nastroju, co czyni go świetnym wyborem na imprezy i żywe rozmowy.

OG Kush może tymczasowo złagodzić lęk i depresję. Zaburzenia koncentracji mogą również skorzystać ze zwiększonego skupienia.

Wiele osób doświadcza również ulgi w migrenach i bólach głowy. Jak w przypadku wielu sativowych odmian marihuany, OG Kush może powodować paranoję.

OG Kush można pić rano lub wieczorem ze względu na jej lekko energetyzujące, motywujące działanie. Możesz cieszyć się pozytywnym hajem z przyjaciółmi lub samemu do różnych zadań.

Odmiana ta jest również stabilna genetycznie, dzięki czemu stanowi bazę dla udanych krzyżówek, takich jak Bubba Kush. Oferuje również wyraźne fenotypy, takie jak Tahoe OG lub Alpha OG, które stały się bardzo popularne.