Najnowsze wiadomości

30 maja 2024 8:42

StardawgStardawg to odmiana, która jest hybrydą dominującą w geny sativa, pierwotnie wyhodowaną w Bay Area w Kalifornii jako skrzyżowanie Chemdawg 4 i Tres Dawg. Prawdopodobnie jego nazwa pochodzi zarówno od krystalicznych trichomów, które gęsto pokrywają szczep (wyglądające jak gwiazdki – ang. star), jak i od linii genetycznej Chem/TresDAWG. Stężenie THC w Stardawg jest powyżej średniej i waha się w okolicach 16 do 22 procent.

Użytkownicy tej odmiany mówią o piżmowym, ziemistym zapachu z nutami oleju napędowego. Miłośnicy tej odmiany doceniają silny aromat, ale może być on zbyt silny i przytłaczający dla nowicjuszy. Jego zapach często jest opisywany jako chemiczny, z nutą skunk’a.

Chociaż zapach może być bardzo mocny, to miłośnicy konopi lubią ten zapach, który zwiastuje potężne działanie odmiany Stardawg. Susz tej odmiany jest mocno zbity i oblepiony żywicą, która przyćmiewa ciemnozielony kolor i pomarańczowe włoski.

Pacjenci często wybierają tę odmianę, aby pomóc sobie w walce z objawami zmęczenia, stresu i lęku. Tłumi ból, łagodzi problemy trawienne i wywołuje głód, więc często jest stosowany przez pacjentów, którzy muszą przybrać na wadze lub cierpią na brak apetytu. Inni wybierają go, aby szybciej zasnąć lub leczyć objawy stwardnienia rozsianego lub choroby Parkinsona.

Niewielkie dawki odmiany Stardawg sprawiają, że wykonywanie codziennych czynności nie sprawia problemu, ponieważ geny sativa motywują do działania i wywołują. Ten szczep nadaje się więc do stosowania w ciągu dnia, a jego efekty utrzymują się przez długi czas.

Stworzony w stanie Kalifornia, Stardawg jest bardzo popularnym szczepem konopi indyjskich. Dominujące geny sativa przyćmiewają geny indica, których działanie odczuwalne jest dopiero po dłuższym czasie.