Najnowsze wiadomości

26 lutego 2024 8:35

Jak dostać pracę w przemyśle legalnej marihuanyPrzemysł marihuany jest kolejnym wielkim przemysłem w Ameryce. Istnieje prawie dwa tuziny stanów, które zalegalizowały medyczną marihuanę (nie licząc stanów, w których stosuje się tylko CBD), a obecnie dwa stany mają legalny przemysł marihuany rekreacyjnej (Kolorado i Waszyngton). Wkrótce również Alaska i Oregon będą miały legalny przemysł marihuany rekreacyjnej. Od teraz do końca 2016 roku, istnieje kilkanaście stanów, które potencjalnie mogą zalegalizować marihuanę rekreacyjną, a kilka stanów może zalegalizować marihuanę medyczną w tym samym czasie. Prawie wszystkie firmy związane z przemysłem uprawy będą musiały zatrudniać pracowników

Przez długi czas, kiedy ludzie myśleli o zdobyciu pracy związanej z marihuaną, mieli na myśli coś na czarnym rynku. Ludzie napływali do Północnej Kalifornii i Południowego Oregonu, aby zdobyć pracę jako przycinacz roślin w sezonie zbiorów. Można też dostać pracę jako kurier, który przewozi marihuanę z jednego miejsca na drugie. Te czasy wydają się dziś niemalże starożytne. Oczywiście nadal istnieją takie miejsca pracy na czarnym rynku, ale legalny przemysł przekształcił i dramatycznie rozszerzył listę miejsc pracy w branży marihuany.

W tej chwili sektor medycznej marihuany jest znacznie większy niż sektor rekreacyjny, ponieważ jest tak wiele stanów z legalną medyczną marihuaną w porównaniu do marihuany rekreacyjnej. Sektor medycznej marihuany istnieje o wiele dłużej niż sektor rekreacyjnej marihuany w dwóch stanach, które posiadają oba te sektory. Dlatego też w tej chwili większość miejsc pracy znajduje się w sektorze medycznej marihuany. To się oczywiście zmieni, gdy więcej stanów zalegalizuje marihuanę rekreacyjną, a baza klientów marihuany rekreacyjnej rozszerzy się.

Jeśli e-maile i wiadomości w mediach społecznościowych, które otrzymuję, są jakimkolwiek wskaźnikiem, zainteresowanie zdobyciem pracy w przemyśle legalnej marihuany rośnie w szybkim tempie. Większość ludzi chce uprawiać marihuanę lub pracować jako budtender. Ale ja zawsze mówię ludziom, aby zbadali również inne możliwości. Istnieje wiele miejsc pracy w branży, które wykraczają poza uprawę i sprzedaż. Prawie każda praca, o której możesz pomyśleć poza przemysłem marihuany, może być również znaleziona w tej branży w dzisiejszych czasach. Istnieje rosnące zapotrzebowanie na księgowych, marketingowców, sprzedawców reklam, grafików, programistów internetowych, inżynierów oprogramowania i wiele innych profesjonalnych zawodów, których większość ludzi nie kojarzy z przemysłem marihuany.

Oczywiście, nie w każdym stanie są miejsca pracy związane z marihuaną, więc często wymagana jest przeprowadzka. W idealnym świecie mógłbyś dostać pracę przy marihuanie na południu i zostać blisko domu, ale to po prostu nie jest możliwe, dopóki nie zostanie przeprowadzona reforma, nie zostaną wypracowane zasady i nie powstanie legalny przemysł. W tej chwili większość legalnych miejsc pracy związanych z marihuaną znajduje się na zachodzie, np. w Kalifornii i Kolorado.

Prawdopodobnie najlepszym sposobem, aby dostać pracę w branży legalnej marihuany jest przez networking. Najprostszym sposobem, aby dostać pracę jest znać kogoś wewnątrz firmy, która nie jest inna poza branży w porównaniu do wewnątrz branży. Jeśli nie masz znajomego, który pracuje w firmie produkującej marihuanę, spróbuj sprawdzić, czy znasz znajomego znajomego. Jeśli to nie zadziała, spróbuj nawiązać znajomości przez Internet lub w inny sposób. Wszystko, aby dostać stopę w drzwiach.

Wiele osób, które znam w branży, dostało swoją pracę najpierw poprzez wolontariat. To oczywiście ma swoje wady, zwłaszcza jeśli jesteś już biedny. Ale jeśli jesteś w stanie wolontariatu z firmą na miesiąc lub dwa, aby pokazać swoje umiejętności, to pomaga dużo. Możesz mieć świetne CV z dużym doświadczeniem w innych branżach, ale branża marihuany to inne zwierzę, a większość ludzi w tej branży polega na składaniu zbyt wielu obietnic, aby utrzymać swoją nową pracę w branży. To tylko kwestia czasu, zanim nie wywiążą się z obietnic i zostaną zwolnieni, a po zdobyciu złej reputacji trudno będzie im znaleźć nową pracę w branży. Jeśli wolontariusz pierwszy, i niech twoje umiejętności mówią za siebie, będzie zwiększyć swoje szanse na lądowanie stałej pozycji.

Jedna rzecz, którą zawsze powtarzam ludziom, kiedy pytają mnie, jak dostać się do branży marihuany, to PROWADZENIE Z OSTROŻNOŚCIĄ. Widziałem, jak wielu ludzi sparzyło się w tej branży. Ta branża jest pełna rekinów, które będą cię wykorzystywać, nadużywać, kraść twoje kredyty, nie płacić ci za twoją pracę i zostawiać cię pod autobusem. To nie jest wielka sprawa, jeśli jesteś w przerwie między pracą, dostajesz pracę w lokalnej poradni i masz czas i energię do spalenia. Ale jeśli masz zamiar podróżować po całym kraju, aby pracować dla kogoś, kogo jeszcze nie spotkałeś, a praca brzmi zbyt dobrze, aby mogła być prawdziwa, prawdopodobnie ustawiasz się na koszmarny scenariusz.

Rozejrzyj się, zanim podejmiesz się takiego skoku wiary. Jeśli dana osoba lub firma ma złą reputację w branży, prawdopodobnie dzieje się tak z jakiegoś powodu. Nie pozwól, aby twoje marzenia o pracy w branży legalnej marihuany zaślepiły twój osąd. Zostałem zaoferowany wiele miejsc pracy w branży, tylko zobaczyć te oferty fizzle szybko. Zrób badania na temat firmy. Pobierz wszystko na piśmie, jak to możliwe, tak, że nie ma żadnych niespodzianek. Jeśli firma lub szef nie jest skłonny przyjść poprawne prosto z bramy, są szanse, że nie są one szef lub firma, która powinna być stara się pracować dla.

Udało mi się znaleźć trzy strony internetowe z listą miejsc pracy dla marihuany. Jeśli znajdę inne, upewnię się, że dodam je w miarę upływu czasu. Widziałem, że te trzy strony pojawiają się wszędzie i wydają się być najbardziej renomowane. Z tego, co zostało powiedziane, nie znam osobiście żadnej z osób stojących za tymi stronami, więc wziąć ich listy za to, co będzie. Powodzenia w polowaniu na pracę!