Najnowsze wiadomości

30 maja 2024 9:31

LawendaLavender, znana również jako Soma #10 jest hybrydą z dominacją Indica. Jako pierwsza osiągnęła w wielu konkursach aż 19% THC.

Charakterystyczny dla Afghani ostry, gładki smak daje potężne uczucie euforii. Geny Indica są odpowiedzialne za ten stymulujący haj. Większość użytkowników uważa, że lawenda jest relaksująca i uspokaja ich, sprawiając, że czują się leniwie. Niedoświadczeni użytkownicy mogą szybko zasnąć. Negatywne efekty to suchość w ustach, suche oczy, paranoja i zawroty głowy.

Chociaż lawenda może być stosowana o każdej porze dnia, niektórzy wolą używać jej w nocy lub wieczorem, aby zwalczyć bezsenność. Ze względu na swoje geny Indica, szczep ten jest często używany do łagodzenia bólu. Jest to potężne leczenie stresu, lęku, depresji i jest zalecane w przypadku PTSD, ADD / ADHD u dorosłych i zachowań obsesyjno-kompulsywnych. Jest również stosowany w leczeniu nudności i zaburzeń odżywiania, takich jak anoreksja. Napady mogą być leczone dzięki jego wysokiej zawartości CBD, która może osiągnąć nawet 1%.

Lavender to roślina o bogatej i zróżnicowanej genetyce. Szczep został stworzony przez Soma Seeds i jest krzyżówką Super Skunk, Big Skunk Koreańczyków, Afghani i Hawaiian. Odmiana ta kwitnie w pomieszczeniach i na zewnątrz i jest najlepiej uprawiana przy użyciu metody Sea of Green. Ta metoda szkolenia rośliny jest najlepsza. Zaleca się jednak krótszy okres wzrostu. Lavender kwitnie przez 8-10 tygodni i daje 150-200 gramów na metr kwadratowy.