Najnowsze wiadomości

30 maja 2024 7:55

5 powodów, dla których powinieneś pić herbatę z marihuanyChociaż korzyści płynące z marihuany są dobrze znane, wielu osobom może brakować zdrowej opcji, jaką jest picie herbaty z dodatkiem marihuany.

Wraz z nowymi zmianami w legalizacji, tworzone są nowe produkty. Herbata z dodatkiem marihuany, która może pomóc w stanach zapalnych, lękach, a nawet depresji. Najlepszym sposobem na leczenie takich objawów jest spożywanie kannabinoidów. Można to zrobić poprzez picie herbaty z konopi! I, zgadnij co? Jest to łatwa i świetna alternatywa dla palenia. Oto pięć wspaniałych korzyści wynikających z takiego postępowania.

1. Ulga w bólu

Herbata staje się nowym sposobem na uśmierzenie bólu. via The Health Site

Od wieków marihuana była używana do uśmierzania bólu. Zaburzenia takie jak choroba Leśniowskiego-Crohna, zapalenie stawów i inne rodzaje chorób przewlekłych zostały wyleczone w ten sposób. Kannabinoidy wiążą się z receptorami bólu w centralnym układzie nerwowym i pomagają tłumić sygnały bólowe. Ponadto, herbata zawsze była używana do uśmierzania bólu i zapewniania komfortu.

Tak więc, aby złagodzić ból, picie herbaty z dodatkiem konopi jest świetnym sposobem na leczenie choroby. Jest on wchłaniany przez układ pokarmowy, a następnie łatwo rozprzestrzenia się po twoim ciele.

2. Zaburzenia autoimmunologiczne

Jeśli chodzi o zaburzenia autoimmunologiczne, zioło jest skutecznym sposobem leczenia, ponieważ udowodniono, że kannabinoidy zmniejszają stan zapalny. Tak więc dla tych, którzy cierpią na zapalenie stawów, stwardnienie rozsiane lub zespół jelita drażliwego, marihuana może być zdrową i skuteczną alternatywą dla leków na receptę.

3. Działanie neuroprotekcyjne


Uszkodzenia mózgu i utrata pamięci mogą być zwalczane za pomocą marihuany. Herbata jest dobrą alternatywą dla palenia. via Science News

Rząd przeprowadził badania na temat debaty, że marihuana prowadzi do problemów z pamięcią i uszkodzenia mózgu. Istnieją jednak badania, które pokazują, jak THC może spowolnić lub zablokować produkcję białek beta-amyloidowych, uważanych za prekursorów choroby Alzheimera. Naukowcy stojący za tymi badaniami uważają, że kannabinoidy mogą pomóc w zwalczaniu związanych z wiekiem zaburzeń funkcji poznawczych. A co jest lepsze niż herbata, aby pomóc złagodzić szkody?

4. Depresja i niepokój

Herbata z dodatkiem marihuany to doskonały sposób na walkę z lękiem i depresją. via Everyday Health

Chociaż może istnieć wiele czynników, które mogą powodować depresję i lęk, częstym czynnikiem wyzwalającym jest zapalenie neuronów lub niedobór neuroprzekaźników. Możesz użyć kannabinoidów, aby zająć się tymi czynnikami. Dodatkowo, wszystko przez picie herbaty z naparem. Pijąc herbatę z konopi, dostaniesz więcej haju dla ciała, który jest bardziej relaksujący i orzeźwiający.

5. Zdrowie układu trawiennego

Herbata zawsze była sposobem na utrzymanie zdrowia jelit, a teraz dzięki marihuanie zwalcza zaburzenia żołądkowe. via Live Strong

Niemniej jednak, paląc trawkę, przekonasz się, że większość kannabinoidów trafia prosto do mózgu. Ale pijąc herbatę z konopi, przekonasz się, że kannabinoidy są wchłaniane przez receptory w przewodzie pokarmowym. W rezultacie pomaga to w przypadku zaparć, skurczów, biegunki, a nawet refluksu. Więc chwyć trochę herbaty miętowej i zaparz ją, aby uzyskać ostateczną ulgę.

0 0 głosowanie Artykuł Ocena