Najnowsze wiadomości

17 czerwca 2024 2:12

Powstałe "mięso" z konopi jest o wiele bardziej wartościowe niż mięso zwierzęceSustainable Foods, nowozelandzki startup, stworzył "mięso" konopne, które smakuje i wygląda jak prawdziwe mięso. Jest to również świetna wartość. Wkrótce pojawi się nowe wegetariańskie danie, które wykorzystuje konopie jako główny składnik. Czy w kuchni dzieje się konopna rewolucja?

Konopie są wykorzystywane do produkcji "mięsa".

Nowozelandzki startup Sustainable Foods jest najbardziej znany ze swojej marki The Craft Meat Co. Jednak teraz firma przygotowuje się do wprowadzenia na rynek mięsa z konopi, opartego na roślinach.

Konopie i ich ziarna są znane z posiadania niezwykłej ilości składników odżywczych o bardzo wysokiej jakości. Produkty oparte na konopiach zawierają wysoki poziom wysokiej jakości białka i błonnika.

Sustainable Foods oferuje już wiele produktów na bazie roślin, które zawierają konopie, ale to pierwszy raz, kiedy produkt będzie wykonany z konopi jako głównego składnika. "Mięso" z konopi będzie dostępne na początku 2021 roku.

Nasze produkty zawierają konopie ze względu na ich wartości odżywcze, ale nowy analog mięsa będzie wykorzystywał konopie jako podstawę. Oznacza to, że będzie miał wyższą całkowitą zawartość białka konsumenckiego niż produkty zwierzęce, ze względu na fakt, że konopie są naturalnie bogate.

Kyran Rei, współzałożyciel Sustainable Foods, mówił dla FoodNavigator Asia.

Mięso konopne zawiera również do 19% zalecanego spożycia błonnika. Te korzyści nie występują w tradycyjnych mięsach, ale w wielu roślinnych alternatywach.

dodał.

Producenci gwarantują, że produkt końcowy nie będzie w żaden sposób przetwarzany. Konopne "mięso", które powstaje z naturalnych składników, ma być produktem, po który mogą sięgnąć osoby szukające zdrowszych i bardziej zrównoważonych opcji żywieniowych. Choć produkt będzie dostępny do kupienia w pierwszym kwartale przyszłego roku, nie znamy jego ceny. Oczekuje się jednak, że będzie się ona mieścić w "rozsądnym przedziale cenowym".

Aby ludzie mogli cieszyć się dobrym zdrowiem, zrównoważonym rozwojem i dobrym smakiem, musi być ich na to stać.

- Rei powiedziała.

Nowy zamiennik mięsa na bazie konopi będzie miał wyższe całkowite białko konsumpcyjne niż produkty zwierzęce. Ziarna konopi mają wysoką zawartość białka i wysoki poziom strawności. Będzie też zawierać dużo błonnika i innych mikro- i makroelementów. Konopne "mięso" będzie bardziej wartościowe niż to konwencjonalne. To świetna wiadomość dla sportowców wegan i wegetarian.

Dla wszystkich Plant Based Trainspotters, lub każdego, kto chce dowiedzieć się więcej. Oto wizualny podgląd tego, czego możecie się spodziewać.

Publiee par The Craft Meat Company sur Lundi 31, aout 2020