Najnowsze wiadomości

30 maja 2024 8:17

Czy dłuższe trzymanie marihuany w płucach powoduje, że jesteś bardziej upalony?Myślę, że każdy z nas ma takiego przyjaciela, który stara się trzymać swoje uderzenie marihuany tak długo, jak to tylko możliwe, próbując uzyskać wyższy poziom. Przysięgają, że jeśli będziesz trzymał swoją marihuanę dłużej, to sprawi, że będziesz wyżej. Zawsze zastanawiałem się, po której stronie tego równania jestem - czy wierzę, że dłuższe trzymanie marihuany spowoduje, że będę wyżej. Mam wiele wspomnień z palenia marihuany, spędzania czasu z przyjaciółmi w okresie dorastania i obserwowania, jak moi przyjaciele starają się jak najdłużej utrzymać swoje zaciągnięcie się. Byłem nawet świadkiem, jak kilku z nich zemdlało, bo tak długo trzymali się na haju. Na szczęście żaden z nich nigdy nie został ranny.

Zawsze dyskutowaliśmy o tym, czy dłuższe trzymanie marihuany sprawi, że będziesz wyższy, gdy dorośniesz, a nie mieliśmy Internetu, żeby to zbadać. Argumenty każdego były zazwyczaj oparte na "facecie, od którego to słyszeli", co nie jest dobrym źródłem. W dzisiejszych czasach mamy internet, który rzuca więcej światła na ten temat. Znalazłem kilka

Według Steve'a Liebke'a z 2001 roku ".Podręcznik redukcji szkód dla użytkowników marihuany," "Weź małe, płytkie tokes lub pociągnięcia. Około 95% THC w dymie marihuany jest wchłaniane w ciągu pierwszych kilku sekund, więc wstrzymywanie oddechu jest całkiem bezcelowe. Wszystko, co naprawdę osiąga to znacznie większa ilość smoły odkładającej się w płucach."

Fragment książki Steve'a Liebke'a nie ma żadnych cytatów, więc bierzcie tę informację za to, co chcecie. Wydaje się jednak, że jest to o wiele bardziej wiarygodne źródło niż "jakiś facet, od którego to słyszałem". Co sądzą czytelnicy? Czy trzymasz dłużej swoją marihuanę, bo myślisz, że dzięki niej jesteś wyższy? A może uważacie, że to nie ma znaczenia? Zachęcam innych do umieszczania w komentarzach linków do innych badań, jeśli mają coś dobrego do przekazania! Chciałbym zobaczyć badania na temat różnicy między paleniem dabów a paleniem kwiatów i tego, czym różni się trzymanie ich w środku (jeśli w ogóle). Bo wiem, że kiedy trzymam w dabie, to ten towar ma niezłe branie!