Najnowsze wiadomości

17 czerwca 2024 3:55

Indica? Czym różni się od Sativy? Tutaj cała wiedza w pigułce!Indica czy Sativa? Takie pojęcia często słyszy się, gdy mowa o marihuanie, ale czy tak naprawdę wiemy czym się różnią, jak je charakteryzować? Zacząć trzeba od podziału wstępnego na Indica, Sativa oraz Ruderalis. Dodatkowo mamy również Hybrid, gdzie dochodzi do łączenia tych odmian ze sobą przez krzyżowanie. W tym artykule skupimy się na odmianach fotoperiodycznych. Odmiany Ruderalis zostawiamy na inny opis.

INDICA

1. Pochodzenie

Pochodzenie nie jest bliżej określone, jednak zakłada się, że pochodzą z Afganistanu, Pakistanu oraz Indii. Suche, górzyste powietrze jest tam odpowiednie do uzyskania odpowiedniej efektywności w zakresie uprawy.

2. Budowa

Krzaki Indica są dość niskie. Osiągają około 50-150 cm wysokości w zależności od genów. Gałęzie są osadzone blisko siebie z niewielkimi przerwami. Można powiedzieć, że roślina ma krępą i zwartą budowę. Liście są szerokie, jeśli chodzi o pojedyncze ostrza, ale krótkie.

3. Kwitnienie

U roślin tej rodziny kwitnienie jest krótsze niż u rodziny Sativa. Jest to spowodowane tym, że w klimacie z którego się wywodzą sprzyjające warunki kończą się w pierwszej połowie października. Czas kwitnienia Indica to 7-9 tygodni. Kwiaty są zbite, często jak kamienie. Krótsze niż u Sativy, ale szerokie, masywniejsze.

4. Efekt na organizm, działanie

Cannabis Indica daje tak zwany Body High a przy Sativa jest tak zwany Mind High. Oznacza to, że bardziej Indica ma działanie cielesne, wpływa na cały organizm. Przede wszystkim mamy tam wiele substancji na wysokim poziomie poza THC a mianowicie CBD, CBN i CBG. Generalnie uważa się, że powinno się ją stosować wieczorem albo na noc. Obniża bowiem zdolność koncentracji, poprawia zmysły.

Nasiona Sativa

SATIVIA

1. Pochodzenie

Etymologia Cannabis Sativa nie jest tak jednoznaczna. Generalnie uważa się, że pochodzi z Afryki wschodniej i południowej. Jednak są także udokumentowane informacje o tym, że pojawiała się w Ameryce Północnej na jej południowej części i w Meksyku w Ameryce Środkowej. Głównie rozwój był w miejscach, gdzie odmiana miała gwarantowane ciepło oraz należytą wilgotność.

2. Budowa

Sposób w jaki jest zbudowana jest bardzo charakterystyczny, obrazkowy. Przez to, że ewoluowała w warunkach mocnego naświetlania rozwinęła się jako roślina z liśćmi o wąskich ostrzach. Jest wysoka, ponieważ może osiągnąć od 150 do nawet 350 cm wysokości.

3. Kwitnienie

Okres kwitnienia jest dłuższy niż innych rodzajów Konopi. Rozwijały się w ciepłych klimatach, przede wszystkim równikowych i międzyzwrotnikowych. Są to strefy, gdzie w ciągu roku nie wiele się zmienia jeśli chodzi o klimat i długość dnia. Dzięki temu bez problemu mogą dojrzewać i osiągać swój charakterystyczny smak.

4. Efekt na organizm, działanie

Stan jaki powoduje Sativa to tak zwany haj umysłowy. Często mówi się, że będzie to stan uniesienia, euforii. Podkreśla się wzrost czujności oraz reakcji na bodźce zewnętrzne. Chodzi o to, że w tej odmianie wyższe jest stężenie tych składników, które mają działanie uspokajające jak CBD, CBN, CBG, dlatego bardziej jest tutaj pobudzenie umysłowe niż fizyczne.