Najnowsze wiadomości

25 kwietnia 2024 3:05

Indie: Policjanci przechwytują 160 kg marihuany, a następnie sprzedają ją sobie160 kilogramów marihuany zostało skonfiskowane przez indyjską policję. Nalot przeprowadzili indyjscy policjanci, którzy później przesłuchali podejrzanego i wypuścili go tego samego dnia. Został on oskarżony o nielegalne posiadanie 920 g suszu marihuany. Funkcjonariuszom postawiono zarzut sprzedaży i przywłaszczenia 159.kg marihuany oraz przyjęcia łapówki.

Indyjska policja skonfiskowała 160 kilogramów marihuany, a następnie sprzedała ją na czarnym rynku.

Czterech policjantów, dwóch podinspektorów i jeden policjant z Jahangir Puri (New Delhi, Indie), zostało zawieszonych. Policja w Indiach poinformowała, że zostali oskarżeni o sprzedaż 159.kg marihuany, którą zarekwirowali od lokalnego dilera narkotyków ponad dwa tygodnie wstecz.

Donosi HindustanTimes.com: Anonimowy funkcjonariusz przyznał, że 160 kilogramów suszu marihuany zostało przechwycone od Anila, lokalnego dilera, w bloku Jahangir Pur w dniu 11.

Skonfiskowana marihuana została zabrana przez lokalny posterunek policji. Według rodziny Anila, policjanci zaangażowani w sprawę przyjęli łapówkę, aby "załatwić" sprawę. Policjanci twierdzili, że znaleźli tylko 920 gramów kontrabandy, a następnie wypuścili ich do domu.

- Funkcjonariusz powiedział.

Według oficera funkcjonariusze rzekomo sprzedali pozostałe 159 kg skonfiskowanej marihuany na czarnym rynku i podzielili zyski między siebie.

Oficer przyznał również, że szczegóły dotyczące jego sprawy zostały mu ujawnione przez zatrzymanego, wobec którego toczyło się śledztwo. Po tym jak Anil przyznał się do wszystkiego, przesłuchano wszystkich pozostałych uczestników feralnej intrygi. Po przesłuchaniach postawiono w stan oskarżenia czterech funkcjonariuszy.